Uluova Hakkımızda

Mutlu ineklerin 10 bin yıl öncesinin doğal sütü artık sofranızda!

Uluova Çiftliği olarak, 2011 yılında efsanevi Truva topraklarında, sütün tarihini yeniden yazmayı misyon edindik. Sağlık ve mutluluğu çağrıştıran süt üretimi alanında beyaz ve temiz bir vizyonla yola çıktık. Bu vizyonu hayata geçirmek için bilimle, sevgi ve azimle çalıştık.

Çanakkale'nin Üvecik Köyü'nde bulunan 700 dönümlük arazimizde , 2015 yılında dünyanın en modern süt ve damızlık üretim tesislerinden biri olan Uluova Çiftliği'ni faaliyete geçirdik. Yenilikçi yaklaşımımızla, Türkiye'yi birçok 'ilk'le tanıştırdık. Ülkemizin 'hayvan refahı' belgesine sahip ilk çiftliği olarak, ineklerimizin sağlığına ve huzuruna en üst düzeyde önem verdik. Bu belgeyle birlikte, ürünlerimizin kalitesini de garanti altına aldık.

Bugün, çiftliğimizde, mutasyona uğramamış süt protein yapısına sahip ineklerden elde edilen, insan doğasına en uygun ve en kolay sindirilebilen %100 A2 Süt üretiyoruz. TÜBİTAK MAM işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz süt protein genlerinin karakterizasyonu sonucunda elde ettiğimiz %100 A2 protein içerikli sütümüzü ve bu sütten ürettiğimiz bin bir çeşit ürünü, tüketicilerimize katkısız ve doğal olarak sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Doğaya Saygılı, İnsana İnanan Dünyanın En İyi Çiftliği Olma Yolundayız!

Sizlere, sizin ve ailenizin gönül rahatlığıyla tüketebileceği, katkısız ve doğallığından gurur duyduğumuz, mutlu ineklerden sofralarınıza gelen Uluova markamızın süt ve süt ürünlerini sunuyoruz. Ürünlerimizi tattığınızda doğallığını ve sindirim kolaylığını hissetmeniz ve en leziz tariflerinizde kullanmanız dileğiyle...